HMI زیمنس چیست؟

 

این لغت کوتاه شده ی عبارت لاتینِ  Human Machine Interface به معنای رابط بین انسان و ماشین می باشد.HMI یک نمایشگر می باشد   که میتوان آن را برنامه ریزی نمود و به کمک آن پارامتر های دستگاه های صنعتی مانند پی ال سی (PLC) و اینورتر (Inverter) را مشاهده نمود یا آنها را تغییر داد.
در گذشته برای امور فوق از کامپیوتر ها استفاده می شد اما به دلیل آسیب پذیری نرم افزار های کامپیوتری و امکان ویروسی شدن آن و ایجاد خسارت های اقتصادی، به مرور HMI ها طراحی و جایگزین شدند.از مزیت های HMI زیمنس می توان به توانایی بالای آن در اتصال و نمایش ۲۵۵ قطعه و اتصال به انواع PLC اشاره کرد.

پنل hmi چیست

انواع پنل:

 

TD-HMI :دسته اول از این نوع پنل ها TD ها نام دارند که به صورت کامل Text Display (نمایشگر متن) نام گذاری شده اند همانطور که از نام این نوع از نمایشگر ها مشخص است، این نوع از HMI ها جزء نمایشگرهای متنی زیمنس می باشند که در کاربردهای کوچک مورد استفاده قرار می گیرند. این نمایشگرها معمولا دارای یک LCD کوچک به همراه تعدادی کلید تابعی و کنترلی می باشند و معمولا برای PLC های S7-200 طراحی می شوند.

 

OP-HMI:خانواده OP ها یا همان Operator Panel ها در انواع مختلف و به صورت کلیدی طراحی می شوند. از این خانواده در پروژه های کوچک،متوسط و بزرگ می توان استفاده نمود. به عنوان مثال OP73 Micro جزء یکی از پنل های کوچک این خانواده و OP277 نیز جزء یکی از بزرگترین پنل های این خانواه معرفی می شود. از قابلیت ها و ویژگی های مهم این خانواده می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • قابلیت اتصال به طیف وسیعی از PLC های سایر کمپانی ها
  • قابلیت قرارگیری در شبکه های مختلف از جمله پروفیباس و اترنت
  • گرافیک و حافظه بسیار بالا
  • تنوع در سایز
  • دارا بودن کلیدهای کنترلی و سیستمی
خرید پنل hmi زیمنس

 TP – HMI: یا همان Touch Panel پنل ها، گروهی دیگر از خانواده قدرتمند HMI ها می باشند که به صورت لمسی (تاچ پنل) در سایزهای مختلف تولید می شوند. برخی از تیپ های این خانواده به صورت تک رنگ و برای PLC های خاصی از شرکت زیمنس مانند (S7-200,S7-1200) در دسترس می باشند.  از این خانواده معمولا در پروژه های کوچک و متوسط استفاده می گردد. تیپ های پیشرفته این خانواده دارای پورت های متنوع همچون (RS232,RS485,USB) جهت برقراری ارتباط با سایر تجهیزات می باشند. (TP-277,TP177 B,TP177 A, TP177 Micro) برخی از تیپ های این خانواده هستند که دارای ویژگی های مختلف از لحاظ گرافیک، فضای حافظه، پورت های ارتباطی و… می باشند.

اما خانواده MP که جزء پیشرفته ترین پنل های صنعتی شرکت زیمنس می باشند دارای ویژگی های زیر می باشند:

1- ساختار لمسی و کلیدی

2- دارای سیستم عامل

3- فضای حافظه زیاد

4-پورت های ارتباطی متنوع

5- گرافیک و وضوح بسیار بالا

6- قابل اتصال به اکثر PLC های کمپانی های دیگر

7- مجهز به کارت حافظه

از این خانواده در پروژه های مانیتورینگ بزرگ و حرفه ای می توان استفاده نمود. همچنین تیپ های مختلف خانواده MP نیز در سایزهای مختلف تولید می شوند. MP377، MP277 ، MP177 از تیپ های این خانواده می باشند. البته این مدل ها به گروه های لمسی و کلیدی تقسیم می شوند. برخی از تیپ های این خانواده با دارا بودن پوشش ضد زنگ مناسب برای استفاده در صنایع مواد غذایی و آشامیدنی می باشد. از ویژگی های دیگر این خانواده، می توان اتصال به شبکه Profibus و Profinet را نام برد.
تمامی این سری پنل ها به شرط دارا بودن پورت شبکه پروفی نت (LAN) می توانند با  پی ال سی  های سری1200 به راحتی ارتباط بگیرند.

 

 

برای خرید پنل های HMI زیمنس ، فقط کافیست درخواست خود را به شماره واتساپ آرکا کنترل ارسال نمایید و پس از دریافت پیش فاکتور در کمترین زمان ممکن ، خرید خود را نهایی کنید.

واتس آپ آرکا کنترل

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *